تقاضا زعفران فله در خراسان جنوبی

زعفران فله خراسان جنوبی1
Rate this [لطفا به مطلب ما امتیاز بدهید]

تقاضا زعفران فله در خراسان جنوبی

تقاضا زعفران فله در خراسان جنوبی چه مقدار است؟

آیا زعفران خراسان جنوبی خریداران زیادی دارد؟

چگونه می توان زعفران فله را تهیه کرد؟

زعفران فله در خراسان جنوبی

زعفران گیاهی است که مقاومت آن به کم آبی زیاد است و با توجه به اینکه خراسان جنوبی دارای آب و هوای گرم و خشک است این منطقه مستعد کشت پیاز زعفران می باشد و با توجه به اینکه گیاه زعفران به خاطر کمبود آب شیرین در هر منطقه ای رشد می‌کند،بهترین گزینه جهت بهره برداری از این گیاه ارزشمند می باشد.

این ویژگی انحصاری فقط در اختیار زراعت زعفران می باشد چون این محصول استثنایی دوره رشد و نمو را از آبان ماه شروع تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه می‌دهد، در حقیقت فقط چند دفعه آبیاری در فصل پاییز و زمستان که هیچ مزرعه یا باغی به آبیاری نیاز ندارند و به اندازه کافی آب جهت آبیاری موجود می باشند و این در حالی است که در این فصول حتی اقلیم خشک ایران بخش اعظم بارندگی حتی در مناطق مرکزی در فصل پاییز و زمستان می بارد و این بارش بخشی از نیاز آبی گیاه زعفران را برطرف می کند.

زعفران دو نوع محصول قابل فروش دارد:

  • گل زعفران که به صورت تر بلافاصله پس از برداشت به فروش میرسد.
  • کلاله زعفران همان محصول زعفران است که پس از جدا کردن اندام های معطر (کلاله) به از سایر قسمتهای گل و پس از خشک کردن به فروش میرسد.

محصول زعفران هر چه واسطه کمتری داشته باشند قیمت آن هم پایین تر می آید به همین دلیل است که فروشگاه زعفران مهتو را هم به صورت فله و هم به صورت بسته بندی بدون واسطه برای مشتریان خود تهیه می‌کند.

چنانچه برای گل تر زعفران مشتری وجود نداشته باشند می‌توان کلاله های زعفران را جدا کرد، خشک نمود و برای مدت طولانی در شرایط خاص نگهداری نمود تا با ایجاد تقاضا در بازار زمینه برای فروش محصول مناسب شود.

این امکان برای همه محصولات زراعی وجود ندارد، به دلیل اینکه زعفران محصولی قابل صادرات است کشورهای متعددی در جهان و شرکت های مختلفی در ایران به خصوص خراسان جنوبی، خریدار فوری محصول زعفران می‌باشند، وجود خریداران متعدد و مختلف و امکان صادرات زعفران را به کالایی بورسی تبدیل کرده است که قیمت آن مشابه طلا و سکه هر روز نرخ مشخصی دارد.

مدیر فروشگاه
ارسال دیدگاه