خواص گلبرگ زعفران

خواص گلبرگ زعفران1
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

خواص گلبرگ زعفران

کاربرد گلبرگ زعفران چیست؟

گلبرگ زعفران چه خواصی دارد؟

از گلبرگ زعفران در چه صنایعی استفاده می شود؟

قیمت گلرگ زعفران چقدر است؟

گلبرگ زعفران خواصی مانند زعفران دارد گیاه زعفران از شش گلبرگ بنفش رنگ که در میان آن سه پرچم زرد رنگ و کلاله سه شاخه قرمز رنگ وجود دارد، تشکیل شده است.کلاله قرمز زعفران قسمت ارزشمند گیاه زعفران بوده.

خواص گلبرگ زعفران

پس از برداشت گل زعفران از مزارع کشاورزی کلاله های قرمز رنگ از گلبرگ بنفش رنگ جدا شده و خشک می‌ شوند. مدتها به دلیل عدم شناخت کافی درباره خواص گلبرگ زعفران، این قسمت از گیاه در طبیعت رها شده و هیچ استفاده ای از آن نمی شد.

پژوهش‌ های انجام شده نشان داده است که ترکیبات فنولی موجود در گلبرگ خشک زعفران، خواص آنتی اکسیدانی داشته و در مهار رشد سلول های توموری موثر است. گلبرگ زعفران به علت دارا بودن رنگدانه آنتوسیانین؛ دارای خواص ضد افسردگی، تسکین دهنده درد و آرامبخش نیز میباشد.

خواص گلبرگ زعفران سبب شده از آن در صنایع آرایشی بهداشتی، در تهیه کرم های ضد چروک، آبرسان، سایه چشم و… استفاده شود.

از رنگ بنفش گلبرگ زعفران در صنعت رنگرزی برای رنگ کردن فرش و البسه هایی که نیاز به رنگ طبیعی دارند نیز استفاده می شود.

در کشور چین از دم نوش گلبرگ زعفران به عنوان آرامش بخش استفاده می شود. برای تهیه دمنوش گلبرگ زعفران بایستی گلبرگ را خوب بشویید چرا که از مرحله برداشت زعفران و جداسازی و خشک کردن گلبرگ ها، زمان طولانی سپری می‌ شود. استفاده از اصول استاندارد در خشک کردن گلبرگ زعفران سبب حفظ رنگ بنفش زیبای گلبرگها شده و کیفیت آن را در طی این مراحل حفظ خواهد کرد.

مدیر فروشگاه
ارسال دیدگاه