برخی از افراد با شنیدن نام زعفران تعجب می کنند که چرا اینقدر زعفران گران است؟زعفران ادویه ای است که براحتی می توان گفت یکی از با ارزش ترین و گران ترین ادویه در بین ادویه های دیگر است.

قیمت لحظه ای خرید زعفران

زعفران غیر قابل هزینه ترین ادویه ای است که میتوان بر روی کره زمین پیدا کرد.فروش زعفران در تمامی کشور ها بصورت گرمی به فروش می رسد.زعفران به دلیل گران قیمت بودن به آن طلای سرخ نیز می گویند.زعفران بیشتر در مناطق گرم و خشک نیز رشد می کند که ادویه ای است ظریف و منحصر به فرد که در هر جایی قابل کشت نمی باشد بهترین مناطق برای رشد زعفران مناطق خراسان جنوبی علی الخصوص شهر سرایان می باشد که با عیار ۳٫۲ بهترین و با کیفیت ترین زعفران در کل جهان شناخته شده است.

قیمت لحظه ای خرید زعفران

تا به امروز هنوز هیچ روش مکانیزه ای برای چیدن گل زعفران وجود ندارد زیرا رشته های زعفران بسیار نازک و ظریف بوده و باید آنها را با ملایمت دست و به آرامی برداشت کرد.بعد از برداشت گل زعفران رشته های جدا شده از گل را بصورت تخصصی خشک میکنند تا رنگ و طعم بی نظیر آن از بین نرود.

قیمت زعفران امسالی ۹۸/۹/۲۳

  • زعفران نگین ۱۰۲۰۰
  • زعفران سرگل ۷۹۰۰
  • زعفران سوپر نگین ۱۱۲۰۰
  • زعفران دختر پیچ ۷۵۰۰

برای خرید یک زعفران مرغوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه در برخی از کشور های اسپانیا ، افغانستان و ایران زعفران کاشت می شود.اما زعفران کدام کشور با کیفیت تر خواهد بود؟مشکل اصلی تمایل برخی از فروشندگان به مخلوط کردن زعفران با ادویه های ارزان قیمت ارزش این ادویه را پایین آورده است.

خرید یک زعفران مرغوب

در این قسمت می خواهیم به شما بیاموزیم چه زعفرانی را خریداری کنید.

  • رنگ زعفران:احتمالاً سریعترین علامت محصول زعفران خالص و فاسد شده رنگ است. تمام موضوعات باید دارای رنگ قرمز روشن و قرمز روشن باشند. اگر آن را به صورت پودر خریداری می کنید ، بسیار مراقب باشید زیرا برخی از تولیدکنندگان ارزانتر زعفران تصمیم می گیرند که آنرا با برخی از مواد دیگر قاطی میکنند.
  • طعم و عطر زعفران:زعفرانی را که می خواهید با حس طعم و بو خود بخرید بررسی کنید که عطر زعفران بصورتی است که بسیار تند بوده و حتی داخل بسته بندی هم قابل تشخیص است و مزه آن تلخ می باشد.
  • بافت زعفران:اگر یه رشته زعفران را با انگشتان خود فشار دهیم باید خشک و شکننده باشد و اگر کمی مرطوب بود به این معنی است که رطوبت برای افزایش وزن هنگام بسته بندی بوده است.

از کجا زعفران را بصورت عمده خریداری کنیم؟

فروشگاه زعفران مهتو این امکان را به مشتریان خود داده است که زعفران را بصورت بسته بندی و فله خریداری نمایند و از طعم و عطر آن در پخت و پز های خود استفاده کنید و طعم یه زعفران اصیل را بچشید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ امتیاز دهی)

نویسنده مطلب مدیر فروشگاه
    سوالی دارید؟ چت در واتساپ