قیمت کیلویی زعفران چقدر است؟

Rate this [لطفا به مطلب ما امتیاز بدهید]

قیمت کیلویی زعفران چقدر است؟

از آنجایی که تحقیقات و آزمایشات زیادی روی زعفران انجام گرفته است تا قیمت آن تعیین شود ولی بعضی از افراد سود هنوز فرق زعفران اصیل و تقلبی را نمی توانند تشخیص دهند و زعفرانی هم که خریداری می کنند ممکن هزینه آن بالاتر از کیفیت آن باشد.

saffron-kiloee

نشانه هاو تشخیص زعفران اصل:

  • سرشاخه های زعفران باید شیپوری مانند باشند

برای تشخیص زعفران اصل و واقعی بهتر است که ابتدا به سرشاخه ها نگاه کنید. این روش ساده ترین روش برای شناسایی زعفران واقعی و خوب است. زعفران دارای سه سر شاخه است که قسمت بالای آن شیپور مانند است. هرچه به سمت بالا بروید متوجه می شوید که شیپور باریک تر می شود.

  • تشخیص زعفران اصل از کلاله ها

کلاله های زعفران، یکی دیگر از بخش هایی است که می توان از طریق آن به صحت اصل بودن زعفران پی برد. کلاله ها نباید به شدت براق باشند. در چنین شرایطی باید برای تشخیص میزان مرغوبیت زعفران مربوطه را به آزمایشگاه فرستاد.

  • تشخیص زعفران تقلبی با کاغذ کاهی یا روزنامه

کمی از زعفران مورد نظرتان را بین کاغذ کاهی و روزنامه قرار دهید و فشار دهید. اگر در جای فشار زعفران، ذرات روغن و چربی مشاهده کردید نشان از این دارد که زعفران تقلبی است اما اگر زعفران پودر شود و اثری از چربی نباشد نشان از سالم و خالص بودن زعفران دارد.

  • زعفران اصل سرعت رنگدهی پایینی دارد

زعفران اصل و مرغوب سرعت رنگدهی پایینی نسبت به زعفران تقلبی دارد. برخی سودجویان قسمت زرد رنگ رشته زعفران را که قیمت پایینی هم دارد را رنگ می‌کنند و با رشته های قرمز زعفران ترکیب میکنند. این بخش های رنگ شده هم خیلی سریع رنگ می دهند.

◊در ادامه:خرید زعفران صادراتی

  • تشخیص زعفران اصل توسط گاز شهری

گاز شهری متان یک شناساگر قوی برای زعفران اصل می‌باشد.

مقداری از زعفران را روی گاز بگیرید. اگر رنگ آن بنفش یا نارنجی شود، نشان از این دارد که زعفران خالص است. اما اگر زعفران به رنگ زرد تبدیل شود، نشان از ناخالص و تقلبی بودن زعفران دارد.

  • تشخیص زعفران مرغوب با طعم و بو

کسانی که در کار خرید زعفران هستند، خوب می دانند که طعم و بوی زعفران اصل یکتا است. بدین معنی که، رنگ و بو مزه زعفران، به عنوان یک شناساگر ثابت محسوب می شود. اگر کمی شاخک های زعفران را بچشید متوجه خواهید شد که کمی تلخ است اما بوی مطبوعی دارد. بوی زعفران کمی تند است اما دلنشین است!

همه مطالبی که گفته برای روش های تشخیص و نشانه های زعفران اصیل بود

چنانچه شما هم وطن عزیز در حوزه کاری خود زعفران مصرف می کنید یا قصد صادرات زعفران را دارید ؛ می‌ توانید زعفران مورد نیاز خود را در مقادیر دلخواه از فروشگاه زعفران مهتو خریداری نمایید.

قیمت هر کیلو زعفران در فروشگاه زعفران مهتو هرروز بروز می شود و  در خدمت کمشتریان قرار می گیرد.

با خرید از فروشگاه زعفران مهتو چون در واقع زعفران را به طور مستقیم از تولید کننده خریداری کرده اید ، بسیاری از هزینه‌ های اضافی حذف می‌ شود.

به عنوان مثال هزینه دلالان و واسطه های خرید و فروش زعفران حذف شده، بنابراین قیمت هر کیلو زعفران برای شما مشتری عزیز بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس۰۹۱۵۲۰۳۵۰۶۸
شماره تماس۲۰۹۹۱۱۱۰۳۱۹۵
آیدی تلگرامmaahto_ir
آیدی اینستاگرامmaahto_saffron
مدیریتامیررضا سُهی
مدیر فروشگاه
ارسال دیدگاه