۵ماسک صورت طبیعی با زعفران برای زیبایی و روشنی پوست

Rate this [لطفا به مطلب ما امتیاز بدهید]

ماسک صورت کمک می‌کنند که پوست های مرده، خشکی، تیرگی، جوش و چین و چروک پوست از صورت برطرف شوند اما عموما ماسک ها شیمیایی و کارخانه ای هستند. اگر به دنبال یک پاک کننده طبیعی هستید می توانید از زعفران استفاده کنید.

زعفران گیاهی است که هر چقدر در مورد آن بگوییم، باز کم لطفی کرده ایم. این گیاه ۳ هزار ساله، در ابعاد مختلف سلامتی و زندگی، در کنار ما بوده و همچنان ارزش خود را حفظ کرده است. امروز زعفران.نت قصد دارد به موضوع زعفران و زیبایی بپردازد! آیا می دانید که با استفاده صحیح از زعفران می توانید زیبایی تان را تثبیت کنید؟

در مقالات قبل به این اشاره کردیم که هندو ها و ملکه های برخی کشورها از این ماده برای زیبایی و آرایش خود استفاده می کرده اند. اما در این مقاله این موضوع را کمی باز تر می کنیم به بررسی ویژگی های زعفران و زیبایی خواهیم پرداخت.

ماسک عسل و زعفران برای روشن شدن پوست

همیشه فصول سرد، مثل پاییز و زمستان روی پوست خانم ها تاثیرات مخرب خود را می گذارند. این فصول گاهی موجب خشکی و گاهی موجب تیرگی صورت و پوست می شوند و بانوان را مضطرب می کنند. در چنین شرایطی زعفران به شما کمک می کند که به کمک عسل زیبایی تان را باز پس گیرید.

برای این کار، چند رشته زعفران را با کمی عسل مخلوط کنید و پوست خود را با آن ماساژ دهید.
عسل، ویژگی آب رسانی را دارد و زعفران هم در درمان تیرگی ها نقش اساسی دارد. بهتر است که این ترکیب را برای صورت استفاده کنید تا بهتر نتیجه بگیرید.

بعد از این کار، رنگ پوست باز می شود و دیگر از آن تیرگی های بی رحمانه زمستان خبری نخواهد بود.

ماسک شیر و زعفران برای صورت به روشنی سفید برفی

هر چند از زعفران و زیبایی سخن های زیادی به میان آمده اما روشن سازی پوست بیش از هر چیزی در فواید زعفران به گوش رسیده است.

برای این کار، مقداری زعفران را در کمی شیر خیس کنید. کمی صبر کنید تا شیر رنگ زعفران را به خود بگیرد.
اگر زعفران اصل و مرغوبی باشد حدود نیم ساعت طول می کشد تا تمام خواص زعفران به شیر منتقل شود.
حالا مقدای پودر سندل سفید هم به این ماده اضافه کنید. با این کار شما یک ماسک روشن کننده کاملا طبیعی دارید که می توانید از آن برای روشن سازی پوست صورت و گردن استفاده کنید.
این ماده را روی پوست بکشید و کمی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت خود را بشویید.

حتما بخوانید:   طرز تهیه چای زعفران و نکاتی که باید در مصرف آن رعایت کنیم

هر چقدر بیشتر در طول ایام، از این ماسک استفاده کنید پوست تان روشن تر و زیباتر خواهد شد.

ماسک شیر و زعفران برای درمان آفتاب سوختگی پوست

آفتاب سوختگی به پوست صورت بسیار صدمه می زند و درمان آن نیز با زعفران امکان پذیر است.

کافی است که کمی شیر پر چرب تهیه کنید. مقداری زعفران را در آن قرار داده و بگذارید یک شب به طور کامل بماند.
بعد از یک شب، انگشت خود را به داخل شیر زعفرانی بزنید و بعد روی محل های برنزه شده بکشید تا لکه های آفتاب سوختگی، با ماده شیر  و زعفران درگیر شده و از بین برود. شاید لازم باشد این کار را چندین بار انجام دهید تا لکه های قوی تر سریع تر از بین بروند.

ماسک گلاب و زعفران برای جوان سازی پوست

برای این کار کمی زعفران و گلاب را با هم ترکیب کنید. بعد از اینکه گلاب رنگ زعفران را به خود گرفت، می توانید با پنبه این محلول را به پوست خود بکشید. این کار به سالم سازی، پاک سازی و جوانسازی پوست کمک می کند.
برخی از خانم ها کمی زعفران را در آب گرم وان حمام می ریزند. این کار موجب می شود که پیری دیر تر به سراغ پوست آن‌ها بیاید.

درمان آکنه ها با زعفران

برای درمان آکنه و رفع جوش های پوست و صورت شما می‌توانید از ترکیب زعفران و چند برگ ریحان استفاده کنید. این ترکیب، ضد باکتری است و می تواند عفونت‌ها را تا حد زیادی کاهش دهد.
زمانی که مخلوط شما آماده شد، آن را روی آکنه ها قرار دهید و بگذارید که مخلوط روی پوست خشک شود. در چنین شرایطی، کمی صبر کرده و بعد پوست را با آب ولرم بشویید. برای درمان اکنه لازم است که بارها این کار را انجام دهید تا آکنه ها با پوست زیبای شما خداحافظی کنند.

مدیر فروشگاه
ارسال دیدگاه