صادرات زعفران

Rate this [لطفا به مطلب ما امتیاز بدهید]

صادرات زعفران

زعفران

زعفران طلای سرخ ایرانی با خواص دارویی و رنگ طبیعی غذایی با عطری دلپذیر; از دیرباز مهمان سفره ایرانی بوده است. دم‌نوش زعفران اساساً ضدافسردگی و نشاط‌ آور بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند؛ همچنین مدر (ادرار آور) بوده و نتیجتاً برای شست‌وشوی کلیه‌ها و مثانه مفید است. تسهیل در هضم غذا، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و خون‌سازی از فواید دیگر آن است همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نتیجتاً ضد سرطانی نیز دارد.

صادرات.jpg

رقبای تجاری ایران

اسپانیا حتی یک تن تولید زعفران ندارد ولی حدود یکصد تن در سال ۱۳۹۳ زعفران صادر کرده‌است. امارات حتی یک مزرعه زعفران ندارد ولی جزو کشورهای عمده صادرکننده زعفران جهان است. افغانستان در سال ۱۳۷۰ حتی یک کیلو تولید زعفران نداشت اکنون سخن از ۱۴ تن تولید می‌زنند. افغانستان برای صادرات زعفران خود به آمریکا و هند و چین هیچ مانع تعرفه‌ای ندارد.
رقبای جدیدی از جمله افغانستان، یونان، مراکش، ترکیه و هند در زمینه تولید و تجارت زعفران فعال شده‌اند. چین با روش‌های گلخانه‌ای به تولید زعفران روی آورده‌است.

خریداران زعفران ایران

بر اساس آمار گمرک ایران بیشترین حجم صادرات زعفران ایران به ترتیب اولولیت به کشورهای : ۱- امارات متحده عربی ۲- اسپانیا ۳- چین ۴- عربستان سعودی ۵- هند ۶- سوئد ۷- هنگ کنگ ۸- ایتالیا ۹- تایوان ۱۰- قطر می باشد لازم به ذکر است هم اکنون به صادرات زعفران به ۴۰ کشور انجام میشود. سود صادرات زعفران قابل چشم پوشی نیست.

صادرات زعفران

قیمت زعفران در اروپا

۲-قیمت زعفران در کشورهای اروپایی چند برابر قیمت ان در ایران است ( بین ۱۲تا ۱۴ میلیون تومان ) – قیمت زعفران در کشورهای همجوار بخصوص امارات بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است – قیمت زعفران در کشور مالزی کمترین میزان است ( بین ۷ تا ۹ میلیون تومان ) – قیمت در چین بین ۹ تا ۱۱ میلیون تومان هر کیلو

مقدارمجاز زعفران همراه مسافر

خروج زعفران به صورت فریت مسافری به مقداری که جنبه تجاری نداشته باشد، بلامانع است. حداقل مقدار مجاز پسته برای خروج، به ازای هر گذرنامه ۱۰ کیلوگرم و زعفران به ازای هر گذرنامه ۱۰۰ گرم می باشد. همراهان نمی توانند زعفران یا پسته حتی به مقدار مجاز همراه داشته باشند.

مقدار مجازارسال زعفران به صورت پست

ارسال کالا از طریق پست با حفظ جنبه غیرتجاری به استثنای کالاهایی که شرعأ یا قانونأ ممنوع الصدور هستند ،‌بدون مطالبه کارت بازرگانی و مجوز صدور به هر میزان از لحاظ قیمت با رعایت سایر مقررات بلامانع است.
حداکثر میزان کالاهای خارجی قابل ارسال از طریق پست ۸۰ دلار برای هر نفر خواهد بود.

صادرات زعفران بصورت کارگو

صادرات کالای ارزشمند زعفران یکی از پرسودترین تجارت های حال میباشد شرکت بار هوایی ایرمان سرویس های ویژه ای برای حمل این کالای ارزشمند ارائه نموده است.ایرن شرکت با داشتن نمایندگی های فعال در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا و داشتن کارت بازرگانی و حق العمکاری آماده حمل و ترخیص انواع کالا و همینطور کالای ارزشمند زعفران میباشد.برای دریافت اطلاعات تکمیلی و ارسال کالا با شماره ۰۹۹۱۱۱۰۳۱۹۵ تماس حاصل فرمایید.

 

مدیر فروشگاه
دیدگاه کاربران
۲ دیدگاه
ارسال دیدگاه